دانلود اخرین نسخه پلاگین گرس هاپر | راینو

دانلود اخرین نسخه پلاگین گرس هاپر | راینو

دانلود اخرین نسخه پلاگین گرس هاپر

گرس‌هاپر(grasshopper 3D) به طراحان این امکان را می دهد که فرم های پیچیده را به صورت پارامتر های مشخص تعریف کرده و با تغییر این پارامتر ها تغییرات فرم را به صورت زنده مشاهده کنند. تغییر دادن فرم پیچیده توسط پارامتر های اصلی این امکان را می دهد که معمار ها راحت تر و سریع تر به فرم های دلخواه رسیده و در کنار آن یافتن فرم های بهینه از نظر تابع هدف نیز آسان تر گردد. جالب تر اینکه احجام ساخته شده با این نرم افزار قابلیت انتقال به نرم افزار های سازه ای (مانند Sap2000,Strand) و همچنین نرم افزارهای آنالیز انرژی (مانند Diva-for-Rhino و (Ecotect را به سادگی دارند.

گرس‌هاپر(grasshopper 3D) یک زبان برنامه نویسی بصری است که توسط (david rutten)در موسسه ( robert mcneel) و همکاران توسعه یافته است. گرس‌هاپر در برنامه (Rhino 3D CAD) اجرا می‌شود. برنامه‌ها با کشیدن قطعه‌ها بر روی صفحه ساخته می‌شود. خروجی به این مولفه‌ها و سپس به ورودی از اجزای پس از آن متصل می‌شود. گرس‌هاپر به طور عمده برای ایجاد الگوریتم‌های مولد مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از اجزای گرس‌هاپر هندسه‌های دو بعدی و سه بعدی ایجاد می‌کنند. بعضی از انها انواع دیگری از الگوریتم‌ها از جمله عددی، متنی، صوتی و تصویری و برنامه‌های کاربردی لمسی را ایجاد می‌کنند. “در میان دانشجویان. راینو که ابزار مدل سازی McNeel می‌باشد در طراحی معماری در دنیا شناخته شده است. محیط گرس‌هاپر راهی مستقیم را برای طسراحی بدون نیاز به یادگیری به اسکریپت فراهم می‌کند. اولین نسخه از گرس‌هاپر، به نام تاریخچه صریح( explicit history)در آن زمان، در اصل در سپتامبر ۲۰۰۷. منتشر شد.

سر فصل هایی که طراحی الگوریتمیک آن ها را در بر می گیرد عبارتند از:

خلق منحنی ها و سطوح آزاد

 ویرایش و تغییر شکل پارامتریک فرم

طراحی سطوح باز و بسته شونده

طراحی زایشی

 نمونه سازی دیجیتالی و ساخت

 قطعه بندی و مدول سازی

اطلاعات کلی:

عنوان:آموزش صفر تا صد شبیه سازی فضای داخلی

عنوان انگلیسی: Advanced interior 3d visualisation in 3ds max and V-ray

مدرس – شرکت:udemy

حجم: ۲۲٫۷ گیگابایت

مدت زمان: ۱۷ ساعت

فرمت:MP4

نرم افزار :۳ds Max,V-Ray,Photoshop

لینک های دانلود:

دانلود 20 راه برای حمایت از هنر معمار

پسورد فایل فشرده : HonarMemar.com ( پسورد را تایپ کنید )

درباره نویسنده

اگر شما هم مایل هستید در سایت هنر معمار مطلب بنویسیدو به عنوان مدیر بخش های مختلف فعالیت کنید! با تلگرام ما در تماس باشید! 09369945151

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *