خبرنامه معماری

پروژه طراحی خانه ریاضیات | شرکت معماران محیط

پروژه طراحی خانه ریاضیات


معمار: دفتر معماران محیط (رامین مدنی)
موقعیت: اصفهان، ایران
تاریخ: ۱۳۹۵
مساحت: ۱۰۹۸ مترمربع
وضعیت: ساخته‌شده
کارفرما: ….
ماکت: ….
عکاس: ….
تیم طراحی: …..
اجرا: …..
مدیر اجرایی: ….
همکار اجرا: ….

پروژه ی خانه ریاضیات واقع در اصفهان، خیابان فردوسی، کوچه فردوسی می باشد.متراژ حدود ۶۱۴ متر مربع بوده و در دو طبقه مجزا ساخته شده است.
خواسته های اصلی پروژه:
زمین متعلق به خانواده ای است که خواسته ی آن ها دو واحد مجزا بوده است، یکی برای پدر و دیگری برای پسر.این دو واحد به طور مستقل از یکدیگر کار می کنند این در حالی است که ساخت به گونه ای می باشد که پیوستگی مورد نیاز را در خود حل کرده است.
بزرگترین چالش موجود در این پروژه،نحوه ی نورگیری بوده است، چرا که این پلاک تنها از سمت جنوب نور میگیرد و این خود باعث شد تا طراحی منحصر به فردی را به خود اختصاص دهد.وجود نورگیرها، نور و هوای تازه را برای فضاهای خصوصی فراهم می آورد..
در لچکی موجود بین پارکینگ و ساختمان اصلی، حوضی کم عمق با آب نمای زیبایی طراحی شده است که موجب تلطیف فضا می شود. سبزینگی در کنار آب، فضای دلنشینی را فراهم می آورد.
طبقات در راهروی ورودی خانه به وسیله ی یک آسانسور به یکدیگر متصل می شوند.فضاهای پارکینگ و خدمات هم در زیر ساختمان قرار گرفته اند و توسط یک رمپ به حیاط متصل می شود.همچنین برای دسترسی افراد پله ای گرد از وسط حوض به داخل پارکینگ می رسد. فردی که از پارکینگ به سمت بالا می آید از مسیر پیاده ای که از حوض میگذرد به ورودی خانه هدایت می شود.

مرکز طراحی هنر معمار

اگر شما هم مایل هستید در سایت هنر معمار مطلب بنویسیدو به عنوان مدیر بخش های مختلف فعالیت کنید! با تلگرام ما در تماس باشید! 09369945151

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا